Logo Gmina Rachanie

News

News zdjęcie id 82

Narodowa Loteria Paragonowa

19.11.2015

                                                                                           Tomaszów Lubelski  4.11.2015


Narodowa Loteria Paragonowa

 

                                                                                           Szanowni Państwo            
                                                                                    PODATNICY I PRZEDSIĘBIORCY

 

1 października 2015 r. ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa organizowana przez Ministerstwo Finansów. Loteria ma zachęcać do wydawania i brania paragonów fiskalnych i tym samym uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym.
Na uczestników pierwszej w Polsce loterii paragonowej czekają samochody Opel Astra oraz nowoczesne laptopy i iPady. Dodatkowo, co trzy miesiące do wygrania będzie auto Opel Insignia.
Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).
Losowanie zwycięskich paragonów odbywa się co miesiąc. Dodatkowym losowaniem będą premiowane paragony z określonych branż usługowych. W pierwszych trzech miesiącach loterii są to paragony z zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. W kolejnych kwartałach premiowane będą paragony za usługi z prywatnych gabinetów lekarskich i dentystycznych, warsztatów samochodowych oraz z restauracji i kawiarni.
Loteria ma przekonać Polaków, że codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych podczas zakupów, w restauracji, barze czy u fryzjera ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale także dla uczciwej konkurencji i stanu wspólnego budżetu. To przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie oświaty, służby zdrowia, sportu czy kultury.
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tomaszowie Lubelskim zaprasza do udziału w Narodowej Loterii Paragonowej. Najbliższe losowanie nagród odbędzie się 16 listopada, ale już od 1 października można zbierać paragony fiskalne i rejestrować je na stronie Loterii Paragonowej.
1.   Loteria trwa od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r.
2.   Aby wziąć udział, trzeba dokonać zakupu towaru lub usługi za minimum 10 zł brutto, mieć świadczący o tym paragon fiskalny i w miesiącu zakupu zgłosić się do loterii za pośrednictwem strony internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).
3.   Do loterii przyjmowane są tylko paragony fiskalne. Można zgłosić ich dowolną liczbę, przy czym jeden paragon można zgłosić tylko raz w loterii.
4.   Raz w miesiącu będzie można wylosować Opla Astrę, a raz na kwartał – Opla Insignię. Ponadto można wygrać nowoczesny Lenovo Thinkpad oraz iPad-y Air 2.
5.   Losowania najcenniejszych nagród będzie można obejrzeć na żywo w TVP Regionalna. Nagrania z losowań będą też dostępne na kanale YouTube Ministerstwa Finansów.
6.   Wyniki losowań będą publikowane na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl/wynik (link otwiera nowe okno w innym serwisie) w dniu losowań.
7.    Zwycięzcy losowań nie mogą wymieniać nagród na inne ani otrzymać jej wartości w gotówce.
8.   Wszystkie nagrody w Narodowej Loterii Paragonowej są zwolnione z podatku!
9.   W loterii nie mogą brać udziału pracownicy Ministerstwa Finansów i organizatora loterii oraz członkowie ich najbliższej rodziny.

Wszystkie informacje o Loterii dostępne są na stronie: www.loteriaparagonowa.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).
Jednocześnie Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tomaszowie Lubelskim informuje, że w ramach współpracy z organizacjami przedsiębiorców i przedsiębiorcami Ministerstwo Finansów organizuje akcje:
1.   Akcja banerowa „Jestem partnerem Loterii Paragonowej – wystawiam Paragony, wspieram Gospodarkę”. Na stronie Loterii znajdziecie Państwo stosowne banery dla przedsiębiorców do pobrania i umieszczenia na ich stronach internetowych. W zamian za pobranie baneru i wsparcie Loterii, zostanie przedsiębiorcą zaproponowane umieszczenie ich logotypu na stronie www Loterii.
2.      Ambasador Uczciwej Konkurencji – wśród przedsiębiorców biorących udział w promocji Loterii Ministerstwo Finansów wybierze tych najbardziej aktywnych i zaangażowanych i nagrodzi ich tytułem Ambasadora Uczciwej Konkurencji.
3.      Akcja naklejkowa dla przedsiębiorców z MSP. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na wsparcie akcji, otrzymają naklejkę, którą będą mogli przykleić w dowolnie wybranym, widocznym dla klientów miejscu w siedzibie swojej firmy i promować Loterie Paragonową.


                                                                                              z poważaniem            

                                                                                              Zbigniew Czubek         
                                                                                           Naczelnik Urzędu Skarbowego
                                                                                           w Tomaszowie Lubelskim   

pismo do pobrania   

Wójt gminy zaprasza

Roman Miedziak

Przyjęcia interesantów:

Urząd Gminy Rachanie

ul. Dolna 1
22-640 RACHANIE
tel.: 84 647-11-03, 84 647-11-04
fax: 84 647-11-03
e-mail: sekretariat@rachanie.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.