Logo Gmina Rachanie

News

FISZKA PROJEKTOWA

11.08.2022

FISZKA PROJEKTOWA

Szanowni mieszkańcy i reprezentanci instytucji działających na obszarze Gminy Rachanie. W ubiegłym roku nasza gmina przystąpiła do  Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie”. Obecnie w związku z trwającymi pracami dotyczącymi budowy nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2021–2027, zwracamy się z prośbą o zgłaszanie propozycji działań/projektów jakie chcielibyście Państwo realizować w Gminie Rachanie. Jeśli mają Państwo pomysł, który powinien być uwzględnić w nowej strategii LGD, prosimy o zawarcie wstępnej informacji na jego temat na niniejszym formularzu i przekazanie go do sekretariatu Gminy Rachanie lub Biura LGD do 31 sierpnia 2022 r. (w wersji papierowej bądź elektronicznej). A oto zakres działań, na które można składać fiszki projektowe.

*  Poprawa dostępu do infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej.

*    Poprawa dostępu do usług publicznych w zakresie usług opiekuńczych, ochrony zdrowia, kultury i dziedzictwa kulturowego.

*    Poprawa dostępu do usług komercyjnych.

*   Rozwój form współpracy na obszarach wiejskich oraz ich rozwój w wymiarze produkcyjnym, usługowym, społecznym.

*    Rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich poprzez tworzenie sprzyjających warunków do dywersyfikacji gospodarki, w tym biogospodarki, oraz tworzenia i utrzymania miejsc pracy na obszarach wiejskich.

*   Włączenie osób z grup defaworyzowanych lub wykluczonych na obszarach wiejskich.

*    Stymulowanie rozwoju lokalnego przez zastosowanie rozwiązań innowacyjnych, w tym cyfrowych, oraz z wykorzystaniem potencjału endogenicznego.

*    Rozwój wiedzy i umiejętności w zakresie: wykorzystania rozwiązań cyfrowych, ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu, podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej, zrównoważonego gospodarowania zasobami (żywność, woda, energia itp.), wiedzy konsumenckiej (czytanie etykiet, świadome zakupy).

*    Stymulowanie wspólnych działań rolników w ramach różnych form współpracy i kooperacji.

*   Zaangażowanie osób młodych w życie lokalnych społeczności, w tym uczestnictwo w podejmowaniu decyzji, tworzenie sieci społeczność.

Zachęcamy Wszystkich Państwa do przemyślenia możliwości uzyskania dotacji na projekty w kwotach:

* dla stowarzyszeń, fundacji, KGW- do 50 tys. zł

*dla rozpoczynających działalność - do 100 tys. zł,

* dla rozszerzających działalność - do 300 tys. zł,

 

Szczegóły  i zasady możliwości uzyskania wsparcia na stronie LGD " Roztocze'. Pracownicy Biura również służą pomocą i odpowiadają na pytania dotyczące rodzajów działań, jakie mają szansę na uzyskanie wsparcia w nowym okresie

 formularz fiszki - pobierz

Wójt gminy zaprasza

Roman Miedziak

Przyjęcia interesantów:

Urząd Gminy Rachanie

ul. Dolna 1
22-640 RACHANIE
tel.: 84 647-11-03, 84 647-11-04
fax: 84 647-11-03
e-mail: sekretariat@rachanie.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.