Logo Gmina Rachanie

News

DOTACJE DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

08.07.2021

DOTACJE DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH W RAMACH WSPÓŁPRACY GMINY RACHANIE Z ORGANIZACJAMI POŻYTKU PUBLICZNEGO W  2021 ROKU

 

            W dniu 11 czerwca 2021 roku na zaproszenie Wójta Gminy Rachanie odbyło się spotkanie  z przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Głównym tematem  była organizacja lokalnych imprez profilaktyczno- sportowych, plenerów  lub festynów rodzinnych na terenie poszczególnych sołectw. Wójt w ramach powierzenia zadania przeznaczył na ten cel w ramach środków budżetowych z zakresu profilaktyki oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi kwotę 10 tysięcy zł , po 1 tys. zł dla każdego z funkcjonujących kół. W obecnej chwili to  organizacje mają za zadanie określić datę i rodzaj przedsięwzięcia, które zorganizują w swojej miejscowości. Należy również złożyć odpowiedni wniosek a po uroczystościach rozliczyć go zgodnie z przepisami ustawy. KGW powinny wziąć pod uwagę jedynie kilka wskazówek określonych przez Urząd Gminy Rachanie a mianowicie: wydarzenia nie mogą być adresowane do jednej grupy wiekowej, muszą mieć charakter otwarty, bezpłatny(tj. wejście na imprezę) oraz powinny promować zdrowy styl życia lub rozwijać zainteresowania a także promować walory przyrodniczo - historyczne gminy.

            Propozycja organizacji wielu uroczystości w poszczególnych miejscowościach skierowana przez  Wójta Gminy podyktowana jest przede wszystkim troską o utrzymanie prawidłowych relacji społecznych oraz nawiązaniu integracji wśród mieszkańców. Po tak trudnym roku w, którym pandemia i ograniczenia z nią związane zamknęły Nas wszystkich w domach . Bardzo ważne jest aby na nowo powrócić do w "miarę normalnych" relacji międzyludzkich.  To określenie wydaje się trafnym, gdyż do przyzwyczajeń i zachowań jakie znamy sprzed okresu pandemii chyba już nigdy nie wrócimy. Oczywiście wirus ciągle jest obecny wśród Nas ale musimy nauczyć sie z nim żyć i funkcjonować w społeczeństwie z zachowaniem należytej ostrożności.

Dlatego tak ważne jest, aby w każdej miejscowości zechcieli Państwo uczestniczyć w organizowanych uroczystościach. Zobaczyć sąsiadów, porozmawiać ze znajomymi, pobawić się z dziećmi lub wnukami a nawet wyjść tylko na spacer!? Jest to niezmiernie ważne dla Naszego zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Człowiek aby prawidłowo funkcjonować powinien być zdrowy i zadowolony.  A takie spotkania mogą przyczynić się i do jednego jak i drugiego.

                                                      Pozdrawiam i życzę miłych spotkań.

                                                               Wójt Gminy Rachanie

                                                               /-/ Roman Miedziak

Wójt gminy zaprasza

Roman Miedziak

Przyjęcia interesantów:

Urząd Gminy Rachanie

ul. Dolna 1
22-640 RACHANIE
tel.: 84 647-11-03, 84 647-11-04
fax: 84 647-11-03
e-mail: sekretariat@rachanie.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.